O NAS

OFERTA

KONTAKT

art-ist@art-ist.pl

 Film do pobrania
Zrealizowany przez stacje TVN-24

Manekiny są wykonane według XIX wiecznej oryginalnej technologii, następnie malowane ręcznie na płótnie farbami akrylowymi. Całość pokryta jest rodzajem werniksu umożliwiającego również praktyczne użytkowanie manekina. Kompozycje autorstwa Ireny S.Tyl inspirowane są malarstwem wielu uznanych malarzy, między innymi twórczością Lautreca, Picassa, Moneta, Renoira, Muchy, Klimta, Salvadora Dali, Modiglianiego, Boscha i wielu innych. Manekiny są też często tworzone według upodobań i gustów klientów, na ich indywidualne zamówienia. Każdy egzemplarz jest oryginalny i niepowtarzalny.

Irena S.Tyl jest aktorką czynnie uprawiającą swój zawód. Od wielu lat występuje w Kabarecie Olgi Lipińskiej w TVP 1. Wcześniej występowała na deskach Teatru Komedia w Warszawie oraz Teatru STU w Krakowie. Irena S.Tyl jest również laureatką Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz zdobywczynią głównej nagrody na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Irena S.Tyl malarstwem zajmuje się od kilku lat z coraz większym powodzeniem. W latach 2004-2006 Irena S.Tyl wystawiała swoje malowane manekiny na wystawac i targach w Paryżu, Mediolanie, Frankfurcie, Chicago, Birmingham, Hong Kongu, Warszawie i wielu innych miejscach świata, wywołując olbrzymie zainteresowanie nowatorstwem formy artystycznej.

Manekiny malowane przez Irenę S.Tyl uzyskały certyfikat Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej Fundacji „CEPELIA” – Polska Sztuka i Rękodzieło, atest nr: 0418/2004. Symbol PKWiU 92.31.10-00.12.

© 2004 Art-IST. All rights reserved

Design and powered by IPGROUP TECHNOLOGIES